Ev veya işyerinize panjur sistemi yaptırmak istiyor ama ürünler ve fiyatları hakkında bir ön araştırma yaparak bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru adreseteklif’tesiniz

Birçok panjur firmasını evinize çağırarak, ayrı gün ve zamanlarda keşif yaptırmanıza veya telefonda eksik bilgi ve fiyat kirliliği yaşayarak, hem zaman kaybına hem de kafanızın karışmasına gerek yok…

Size özel fiyatlara Teklifi Al butonunu kullanarak güvenilir ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Panjur Sistemleri hakkında merak ettiğiniz her şey…

Ev, iş yeri, gibi yerlerde panjur kullanımı artık lüks değil ihtiyaç haline gelmiş olup, panjur sistemleri kullanıcılara birçok avantaj sunarak, üst düzey konfor sağlamaktadır.

Kış ve yaz aylarında evinizdeki mevcut panjurlar kapatıldığında ısı izolasyonu sağlanır. Odanızın içindeki ısı uzun süre korunur ve sıcak-soğuk enerji harcamalarınız buna bağlı olarak azalır, ayrıca fırtına yağmur ve kar yağışında, kapı, pencere ve camlarınızı koruyarak sizi zahmetli cam temizliğinden de kurtaracaktır.

Panjurun sağladığı tam karanlık ve güvenlik hissi, daha rahat bir uyku sağlayacak başta mobilya ve tekstil ürünleri olmak üzere pek çok eşya, güneşin soldurucu ve yıpratıcı etkilerine karşı korunmuş olacaktır.

Güvenlik açısından panjur sistemleri, hırsızlık vakalarına engel olur diyemeyiz ama caydırıcılık oranı oldukça yüksektir. Motorlu bir panjurun lamelleri zorlama ile en fazla 15-20 cm yukarıya kalkabilir ve lamel sökümü için levye veya tornavida ile lamelleri yan raylardan çıkarmak, oldukça sesli ve zaman alacak bir işlem olacağından, bu caydırıcılık güvenliğinizi arttırır.

Ayrıca, akıllı ev sistemleri ile panjurlarınızı, her yerden kontrol ederek, evde birinin olduğu izlenimini de vermeniz mümkündür.

Panjur Çeşitleri

Proje aşamasında olan, villa ve inşaat projelerinde kullanılan Yalıtımlı Kutu (Gizli Panjur), daha önceden pencereleri takılmış olan daireniz için Dıştan takma ve yeni pencere siparişinizin üstüne monte edilerek yerine takılan Monoblok dediğimiz, üç çeşit panjur modeli mevcuttur.

Panjurlar çalışma sistemi olarak ikiye ayrılır ; Manuel (makaralı) panjur ve Otomatik panjur sistemleridir. Manuel panjur makara yardımıyla elle kontrol edilirken, otomatik panjurlar buton veya uzaktan kumanda ile kontrol edilerek kullanılmaktadır.

Panjur denince belki de akla ilk gelen malzeme, birbirine geçmiş halde pencerenin iki yanında bulunan dikey rayların arasında aşağı-yukarı hareket eden lameldir. Bunun sebebi panjurun ana fonksiyonlarını yerine getirmesi ve görsel olarak ön planda bulunmasıdır. Lamel seçimi panjur maliyetini direk etkilediğinden dolayı, lamelin renk, çeşit ve ölçüleri kullanım yerine uygun seçilmelidir.

Villa veya dairenize hoş ve modern bir görünüm katan panjur ve kepenkler, istenilen renk ve boyutta üretilebildiği için bahçe ve evinize uyum sağlayarak bir bütünün en önemli ve gösterişli parçası haline gelecektir.

Panjur yaptırmak veya garanti süresi biten panjurlarınızın arıza ve tamiri için, kaliteli hizmet ve uygun fiyat garantisi elde etmek istiyorsanız Panjur Teklifi Al butonu ile bize ulaşabilirsiniz.